V obrovskom slalome dominovali Nóri, Andreas Žampa na 13. priečke

04.03.2014 Liptovský Mikuláš

Jasná 4. marca (TASR) - Juniorským majstrom sveta v obrovskom slalome sa stal Nór Henrik Kristoffersen. V utorok na MSJ v alpskom lyžovaní v Jasnej zvíťazil s náskokom 1,03 sekundy pred krajanom Marcusom Monsenom, nórsku dominanciu zvýraznil tretím miestom Rasmus Windingstad (+1,20). Slovenský reprezentant Andreas Žampa obsadil 13. priečku, keď za víťazom zaostal v súčte oboch kôl o 3,95 sekundy.

Poradie na prvých troch miestach zostalo rovnaké ako po prvom kole. V druhom Nóri potvrdili svoju dominanciu a rozdelili si všetky tri medaily. Favorizovaný Kristoffersen potvrdil vysoké ambície a po tom, čo na ZOH v Soči získal bronzovú medailu v slalome, sa v Jasnej stal juniorským majstrom sveta v obrovskom slalome.

Andreas Žampa figuroval po prvom kole na sľubnej štvrtej priečke, ale druhá utorňajšia jazda mu nevyšla podľa predstáv. Napokon sa vo výsledkovej listine prepadol o deväť priečok. Aj tak však dosiahol jeden z najlepších výsledkov mužov na prebiehajúcich MSJ v Jasnej. Ďalší slovenský lyžiar Samuel Šenkár obsadil 67. priečku so stratou 16,17 s na víťaza.

Výsledky obrovského slalomu mužov na MSJ:
1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 2:03,14 (1:03,27-59,87), 2. Marcus Monsen (Nór.) +1,03 (1:03,81-1:00,36), 3. Rasmus Windingstad (Nór.) +1,20 (1:04,08-1:00,26), ..., 13. Andreas Žampa (SR) +3,95 (1:05,21-1:01,88), 67. Samuel Šenkár (SR) +16,17 (1:12,11- 1:07,20)